facebook

Hrádočania na úvod deklasovali Štiavnicu

Na úvod jarnej časti III. ligy privítali Liptovská Štiavnica v liptovskom derby na svojom ihrisku lídra z Liptovského Hrádku.

Futbalisti Liptovskej Štiavnice v Liptovskom Hrádku.(Zdroj: M. Antol)

Liptovské derby mali hostia vo vlastných rukách už od začiatku. V úvode zahodili gólové šance Almaský a Otruba. Tlak pokračoval ďalej a Almaský trafil v 12. minúte brvno. V 29. minúte sa hostia dočkali, keď Orolínov center dorazil do siete Ivan Kotora – 0:1. Tesne pre koncom polčasu mohol Hrádok zvýšiť, ale Orolínovu ranu vyrazil brankár.

Hneď v úvode druhej polovice strelil gól Ondrek – 0:2. O dve minúty neskôr po krásnej biliardovej akcii trestuhodne zahodil príležitosť Orolín. V 59. minúte mal dobrú príležitosť na skorigovanie Baran, no Hrádočania neinkasovali. V závere líder tabuľky pritlačil a výsledkom boli tri góly v rozpätí jedenástich minút. V 79. minúte zvýšil na 3:0 Otruba, o dve minúty neskôr pridal štvrtý gól Gallo a na konečných 5:0 upravil v poslednej minúte Kojnok.

V. Hýravý, tréner L. Štiavnice: „Súper bol kvalitnejší a zaslúžene vyhral. Zlomil nás druhý gól, my sme nevyužili šance na skorigovanie a po treťom góle bol súper jasne lepší.“
J. Haspra ml., tréner L. Hrádku: „Všetci sme sa v klube nevedeli dočkať prvého jarného kola, pretože zimná príprava bola veľmi dlhá. Nakoniec naše očakávanie prinieslo aj ovocie, kde sme boli jednoznačne lepším mužstvom od úvodného výkopu až po záverečný hvizd. Musím sa opakovať ako vždy, no zahodili sme veľa šancí a rozhodnuté mohlo byť skorej. Nakoniec sa o všetkom rozhodlo až v druhom polčase. S hrou som maximálne spokojný až na niektoré fázy hry, no bolo to aj zapríčinené nekvalitným terénom, ktorý v tomto období lepší nebude. Chlapcom ďakujem za predvedený výkon.“

L. Štiavnica: Holík – Gejdoš, Svetlák, Demko, Mihálik, Hoferica, Lovás, Šiška (59. Hlaváč), Šípka (75. Gejdoš), Dzuriak, Bezák (44. Baran)

L. Hrádok: Krivulčík – Kojnok, Čurma, Gallo, Ondrek (75. Sajták), Vrlík (83. Pilát), Zsigmund, Almaský, Kotora, Otruba (82. Konečný), Orolín

15. Makov 14 3 1 10 17:32 10

Najlepší strelci súťaže: M. Otruba (L. Hrádok) a M. Starší (N. Baňa) – 10 gólov, M. Sedliak (Žarnovica), T. Pančík (Žarnovica) a E. Ľupták (Kalinovo) – 9 gólov.