facebook

Líder na Tatrane potvrdil svoje kvality

V sobotnom stretnutí 12. kola východnej skupiny DOXXbet ligy hráči MFK Tatran Liptovský Mikuláš hostili lídra súťaže MFK Zemplín Michalovce.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš hostili lídra súťaže MFK Zemplín Michalovce.(Zdroj: TOMÁŠ BATIZ)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Po faule Válovčana hlavný arbiter nariadil pokutový kop. Bayon ho premenil, a tak v 5. minúte išli Michalovce do vedenia.

Po strele Hofericu sa v 8. minúte domáci požadovali ruky, rozhodca mal ale na situáciu iný pohľad. Macík v 24. minúte dobre čítal hru, keď zachytil prihrávku Galla na Kuncu v pokutovom území. Po pol hodine hry domáceho brankára neprekvapila strela autora úvodného gólu.

Hostia v 34. minúte viedli o dva góly, keď peknú kombinačnú akciu z päťky zakončil Regáli, gólman Tatrana bol bez šance zakročiť. Ten istý hráč sa pekne uvoľnil v 40. minúte, Macík jeho strelu končekmi prstov vyrazil na roh. Do prestávky ešte Kurák pekne našiel Kostúrika, no ten z hranice pokutového územia mieril nad.

Kostúrika našiel aj Kubena, no v 54. minúte zblízka zakončoval vedľa michalovskej bránky. Po hodine hry išla hlavička Kunca nad. V 66. minúte Macík vybehol a zabránil tým Tamunoibitionovi dostať sa k lopte. Tatran mohol znížiť v 74. minúte. Po centri Hofericu Kubena z päťky hlavičkoval tesne vedľa.

O päť minút už bolo na svetelnej tabuli 0:3. Bayon zahral rohový kop a nekrytý De Marco zblízka prekonal Macíka. Tatran ešte v nadstavenom čase pohrozil strelami Kuráka a Válovčana, tie ale už zmenu skóre nepriniesli.

Hráči MFK Tatran Liptovský Mikuláš sa v ďalšom kole predstavia v Trebišove. Zápas sa hrá v nedeľu (19. októbra) o 14:00 hodine.

MFK Tatran L. Mikuláš - MFK Zemplín Michalovce 0:3 (0:2)

Góly: Bayon (z 11 m), Regáli, Marco. l Žlté karty: Válovčan, Kubena, Pastva - Marco.

MFK Tatran: Macík – Kucharčík, Papaj, Jánošík (Mózer), Válovčan, Kostúrik, Lišivka, Hoferica, Pastva (Staš), Kubena, Kurák.

OVEDAL O ZÁPASE

Karol Praženica, tréner Liptovského Mikuláša: „Rýchly úvodný gól hostí poznačil ďalší vývoj zápasu. V našej hre bolo veľa nepresností. Súper takéto chyby nerobil, vyhral zaslúžene. Michalovce sú najlepším tímom v súťaži, môžem im len zablahoželať. Hostia boli lepší vo všetkých činnostiach. Neviem, ako by sa vyvíjal zápas bez rýchleho gólu v úvode. Možno by to bolo iné, ale to je len taká hypotetická otázka.“