Domáci hrali len deviati, ale bojovali až do konca

Hrboltová na Komjatnú nestačila, Vavrišovo porazilo Štiavničku a P. Ľupča s L. Lúžnou prekvapila. Prečítajte si komentáre II. triedy.

Demänová B – Iľanovo 0:9 (0:3)

Domáci nastúpili len s deviatimi hráčmi, preto bolo len otázkou času, kedy sa hostia strelecky presadia. Do polčasu bol výsledok 0:3 a v druhej časti hry strelili Iľanovčania oduševnene bojujúcim domácim ďalších šesť gólov.

Góly: P. Kumančík 4, M. Devčka 3 V. žiaran 2

Demänová B: Sotoniak, Mažári, Širúček, Mráz, Flóro, Kupčo, Perončík, Staroň, Droppa

Iľanovo: Stankoviansky, Celenga, Kráľ, Knapčík, Boďa, Droppa, Gall, Žiaran, Devečka, Kumančík, Danihel

Titul hráča zápasu si tentokrát zaslúži celý tím Demänovej B, pretože nastúpil len s deviatimi hráčmi, ktorí sa až do konca zápasu nevzdávali.

Vavrišovo – Štiavnička 4:2 (0:0)

Úvodnú polhodinu mali miernu prevahu domáci. V 8. min. po najkrajšej akcii prvého polčasu Majerík, po vyhratom hlavičkovom súboji prihral Piovarčimu a ten excelentným spôsobom polonožničkami nastrelili brvno hostí. Ďalej si už mužstvá dávali pozor na chyby.

Hostia hrozili hlavne zo štandardných situácií. V druhom polčase mužstvá zrýchlili hru, diváci videli 6 krásnych gólov a stále sa bolo na čo pozerať. Už z 47. min pri Piovarčiho priamom kope pomýlil hosťujúci hráč vlastného brankára a domáci sa ujali vedenia. Z protiútoku zahodili hostia stopercentnú šancu, ale aj tak v 50. min vyrovnali, keď Šida po rovnakej situácii ako pri prvom góle domácich vyrovnal.

Domáci pritlačili a po krásnych kombinačných akciách a následne excelentnej strele Chlebu vynikol hosťujúci brankár Petružela. Ten ale urobil osudovú chybu, keď ho lopta preskočila a Majerík dostal domácich do vedenia. Šaradin opäť vyrovnal, ale preťažená hosťujúca obrana nezabránila ďalšiemu krásnemu gólu Krajčírika hlavou. Vavrišovo naďalej útočilo a po rozobratí hosťujúcej obrany v 81. min Chlebo stanovil konečný výsledok.

Góly: domáci – Piovarči, Majerík, Krajčírik, Chlebo, hostia – Šida, Šaradín

Vavrišovo: Benčo, Žiška, Kuna, Kohút, Divok, Zázrivý, Chlebo, Krajčírik, Badžgoň, Majerík, Piovarči

Štiavnička: Petružela, Ondrejka, Kajúch, Janiga, Šaradín, Šida, Novák, M. Rázga, Ľ. Rázga, Matloň, Hadač

Hráč zápasu: Majerík.

Part. Ľupča – Lipt. Lúžna 3:2 (1:1)

Domáci nastúpili v oklieštenej zostave, ale predviedli bojovný výkon. V zápase ich podržal brankár, keď vychytal minimálne 3 až 4 čisté šance hostí.

Góly: domáci – Frič 2, Majláth, hostia – M. Staš, J. Švanda

Part. Ľupča: Salajka, Peterec, Sokol, Kacian, Smitek, Rakučiak, Majláth, Adamčiak, Šlachta, Peterec, Frič

Lipt. Lúžna: Tomka, Sila, Sumega, Kajda, Veselovský, M. Botoš, Targoš, T. Botoš, Staš, Uhrík, Švanda

Hráč zápasu: Salajka, Frič

Hrboltová – Komjatná 0:3 (0:1)

Prvý polčas patril hosťom. Potom ale zatlačili domáci, vypracovali si aj niekoľko šancí, ktoré ale nepremenili. Domácim napokon
odišli sily, čo využili hostia. Komjatná bola jednoznačne lepším súperom.

Góly: Marcoň, Maťokár, Maga

Hrboltová: Rechtorík, Holubčík, Lauko, T. Ondrovič, Jacko, M. Kralovenský (Buchta), Žákovský, M. Ondrovič, R. Kralovenský, Bystričan, Jeleník

Komjatná: Mrva, Kubernát, T. Bernolák, Ondruš, Junka (Maga), Chovan, D. Lacko, T. Lacko, Maťokár, Ondrejka (Kútnik), Marcoň

Lúčky – Podtureň 1:2 (1:1)

Do zápasu lepšie vstúpili domáci, ale do 30.´ min zo štyroch tutoviek premenili iba jednu Jánom Matulom. Na druhej strane rýchly protiútok hostí zneškodnil reflexným zákrokom brankár Pašovič.

Do šatní sa však odchádzalo za nerozhodného stavu, lebo v posledných sekundách 1. polčasu nádherne z 20 m trafil Dušan Grieš.

V druhom polčase sa hra vyrovnala, viac šancí si vytvorili hostia a jednu z nich po chybe domácej obrany zužitkoval na rozhodujúci gól opäť Dušan Grieš. Domácim sa už vyrovnať nepodarilo, a tak sa z troch bodov pred viac ako 100 divákmi tešili hostia.

Góly: domáci – J. Matula, hostia – D. Grieš 2

Lúčky: Pašovič, Bobček, Pecho, Zachar, Senko, Trnovský, Matula, Hrbček, Ulík, D. Mišík, Bobček

Podtureň: Krištof, Flóro, Benčo, Grieš, Mlynarčík, Račko, Koštial, Vozárik, Žilla, Psotka, Kováčik

Beňadiková – Lipt. Teplá 1:5 (1:3)

Rozhodujúci bol záver prvého polčasu, keď domáci dostali gól a hostia upravili skóre na 1:3. Od tejto chvíle mali hostia jasnú prevahu na ihrisku a domácim chýbala motivácia. So zápasom už preto nedokázali nič urobiť.

Góly: domáci – J. Zlejší, hostia – M. Bobek 2, T. Šiška 2, M. Červeň

Beňadiková: Račko, P. Zlejší, Račko, Kováčik, P. Zlejší, Ručkay, Vyparina, J. Zlejší, Šimček, Kubáň, Bocko

Lipt. Teplá: Turčok, Műller, Kovalčík, Chovanec, Eliáš, M. Červeň, Slovák, Šiška, Bistiak, Fajta, Bobek

Hráč zápasu: M. Šimček

Ostatné výsledky: Lipt. Kokava – Biely Potok 3:0 - kontumačne, hostia na zápas nepricestovali.

1. L. Kokava 18 11 6 1 37:15 39

2. L. Teplá 18 10 8 0 42:13 38

3. Vavrišovo 18 11 3 4 45:22 36

4. L. Lúžna 17 9 3 5 41:20 30

5. Beňadiková 18 9 1 8 42:41 28

6. Podtureň 18 8 3 7 29:32 27

7. P. Ľupča 18 7 5 6 35:38 26

8. Komjatná 18 7 4 7 27:19 25